شیرهای توکار

شیرآلات توکار دارای مزایای فنی و کیفی فراوانی نسبت به شیرآلات معمولی می باشد.به طوریکه به واسطه قرارگرفتن در داخل دیوار از یک محافظ امن و مطمئن برخوردار شده و از آسیب های احتمالی به دور است.این شیرها با کارآیی بیشتر نسبت به شیرآلات نسل کلاسیک اهرمی رضایت مندی بهتری به کاربر می دهند و در ضمن با توجه به خصوصیات ذاتی این محصول نسبت به شیرآلات کلاسیک اهرمی فضایی بسیار زیبا و متفاوت را در سرویس های بهداشتی حمام و … ایجاد می نماید.هم اکنون شیرآلات هومان اقدام به تولید شیرآلات توکار در مدل ها و تیپ های مختلف و با خصوصیات فنی کاملاً منحصر به فرد در سطح جهان می نماید.

مزایای شیرآلات توکار هومان:

الف- در کلیه شیرهای توکار موجود در بازار چنانچه خرابی ویا نشتی آب مشاهده شود ، مصرف کننده به جهت رفع نقص، باید شیر داخل دیوار را بیرن بیاورد .بدیهی است برای تعویض مخلوط کن لازم است دیوار خراب گردد که این امر موجب می شود مکانیزم داخلی به جهت ضربات ناشی از کنده کاری آسیب ببیند و مصرف کننده علاوه بر هزینه های خرابی دیوار ، بنائی و کاشی کاری ، مجبور است شیرآسیب دیده را نیز تعویض نماید .  شیر توکار هومان بدون هیچگونه خرابی دیوار و تنها با باز کردن ۴  مهره ، از دیوار خارج شده و پس از رفع عیب بدون هیچ هزینه ای مجددا  نصب می گردد.

ب- به جهت جلوگیری از نفوذ آب به داخل دیوار در شیر توکار هومان ، لاستیک دیافراگم و صفحه فلزی نگهدارنده تعبیه شده که از نفوذ آب به داخل دیوار و ایجاد خرابی های ناشی از آن جلوگیری می کند که این قطعات  در نمونه های مشابه بازار (برندهای داخلی و خارجی ) تعبیه نشده است .

ج – قاب پلاک استیل هومان نیز با استفاده از پیچ درنظر گرفته شده ، کاملا به دیوار می چسبد و ازنفوذ آب به داخل مخلوط کن جلوگیری میکند لیکن در نمونه های موجود در بازار همواره قاب پلاک از سطح دیوار  فاصله دارد .

د- در نمونه های بازار ،با  استفاده از قطعه جهت دهنده (سوپاپ یا دایورتور ) برای انتقال آب به سردوش استفاده شده است . نظربه اینکه آب شبکه ،  موجب بروز رسوب های مخرب در سوپاپ و ایجاد مشکلاتی از قبیل  کاهش فشار آب ، مسدود شدن خروجی ها و یا شکستن سوپاپ  در روی تنه  میگردد . لیکن این امر در شیرهای توکار هومان با حذف سوپاپ حل شده است بطوریکه  جهت دهنده  در کاتریج اصلی تعبیه  شده تا دیگر رسوبات  آّب موجب بروز اینگونه مشکلات نگردد   .